Richard Durand: біографія

Richard Durand фото. Біографія

Безумовно, одним з найцікавіших на сьогодні продюсерів, відрекомендованих самим Tiesto як Tip For The Top в 2007 в журналі DJMag, чиє звучання знаходиться десь на межі trance, techno і electro, є Richard Durand. Його справжнє ім’я – Richard Van Shooneveld. Батько Річарда був знаменитим німецьким диригентом і не дивно, що син завдяки йому зацікавився музикою і захотів перейняти у батька всі кращі музичні навички. Довгі заняття грою на фортепіано не пройшли дарма – з часом він захопився електронною музикою, де це вміння йому стало в пригоді.

Перші кроки Річі зробив під вигаданим ніком G-Spott. Кілька років він тішив шанувальників Trance своїми першими вдалими роботами, в результаті випустивши кілька нумерованих релізів в серії Vinyl Sessions. У певний момент, прийнявши рішення розвивати оригінальне звучання і піти від звичного для трансу uplifting-а, який був характерний для його ранньої творчості, він починає виробляти власний підхід до написання музики і створювати роботи під власним ім’ям.

Продюсерську кар’єру під ім’ям Richard Durand розпочав у 2005 році з tech-трансових танцпольних бомб “Make Me Scream” і “Slipping Away” (друга випущена в 2006-м), що вийшли на Terminal 4, слідом за цим виходять успішні “Sweap And Repeat” і “Submerge” і ремікси на роботи Tiesto Vs. BT – “Break My Fall” і Fragma – “Toca’s Miracle”, які підтримали кращі світові діджеї – Paul van Dyk, Tiesto, Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Judge Jules, Eddie Halliwell і завдяки яким стиль Richard Durand стає відомим, а його ім’я – популярним. До речі, ремікс на трек від Fragma був визнаний гідним того, що спеціально під нього був зроблений відеокліп, відмінний від кліпу, знятого на оригінал цієї роботи.

До речі, його манера робити ремікси на найвідоміші роботи саме в своєму стилі, вносячи у них нове бачення, і послужила йому відмінну службу, ставши для нього формулою перемоги. Так було з такими відомими роботами, як скандальний Prodigy – “Smack My Bitch Up”, постійно обробляється Da Hool – “Meet Her At The Love Parade”, Audio Bullys – “The Things”, спокійний Snow Patrol – “Chasing Cars”, Binary Finary – “1998″, Niels Van Gogh vs. Eniac – “Pulverturm 2.0″, Way Out West – “The Fall”, Veracocha – “Carte Blanche”, Tiesto – “Flight 643″, що чарує гітарний шедевр Viridian – “Sunhump”, які завдяки Richard Durand наповнилися динамічним tech-звучанням. А його ремікс на “Lethal Industry” від Tiesto став самим виконуваному треком в 2006 році! У 2007-му він вперше потрапляє до сотні кращих діджеїв світу за версією DJMag, а 2009 року потрапляє у топ 50 цього рейтингу.

2008 року Richard Durand вперше представив свій мікс в рамках популярної програми Essential Mix англійського BBC Radio 1 – live-мікс з фестивалю Coloursfest в Шотландії. Також у 2008-му він випускає нові tech-trance хіти “Weep” і “Ledged Up”, а також ремікси найвідоміші теми Armin van Buuren – “In And Out Of Love” і Art Of Trance – “Madagascar”.

Вже на початку 2009-го виходить трек “Into Something“, від якого божеволіють танцполи всього світу, а у травні 2009-го Річард підносить чудовий і довгоочікуваний сюрприз всім своїм шанувальникам: спочатку світло побачив дуже емоційний і ліричний трек “Always The Sun“, а потім на лейблі Magik Muzik – і перший повноцінний альбом голландця з тією ж назвою. Здивувавши дещо незвичною для своїх шанувальників стилістикою в широкому діапазоні танцювальної музики – від balearic до uplifting в поєднанні з улюбленим tech-звучанням, Richard Durand вмістив на одному диску цілих 15 робіт, причому більшість з них – абсолютно свіжий матеріал, буквально щойно зі студії музиканта! Велика кількість потенційних хітів, які вже готові ставити на найбільших вечірках найкращі діджеї світу – окрім вже згаданих “Into Something” і “Always The Sun”, це “Ancient Garden”, “No Way Home”, “The Cube”, “The Trigger” , “Chaos”, “Dr. Gorgo”, ще більше зміцнили його позиції новатора в світі танцювальної музики і збільшили його популярність на всіх континентах.

2010 року Richard Durand відзначився ще одним зовсім непересічним досягненням. Tiesto передав йому естафету у роботі над наступним випуском компіляції In Search of Sunrise, яку до того безперервно випускав сам. Таким чином, на світ вийшла компіляція In Search of Sunrise 8 – Mixed by Richard Durand. Як результат – номінація від IDMA у категорії “Best Compilation”.

А березень 2011 року знаменував собою початок нового захоплюючого розділу в кар’єрі Richard Durand – очікуваний з нетерпінням другий альбом – “Wide Awake, що вийшов на лейблі “Magik Muzik / Black Hole Recordings”. До альбому увійшли такі хіти як “Tiger’s Apology”, “Dryland” та  вокальні “Wide Awake (feat. Ellie Lawson)”, “Night And Day (feat. Christian Burns)” та “N.Y.C. (feat. Jes)”.

Але не тільки своїми успіхами в продюсуванні може похвалитися Richard Durand на даний момент. Також він є одним з власників і відмінних користувачів найкращого технічного ді-джейського оснащення. Використовуючи четирьохдековий CD-програвач з безліччю примочок і ефектів, він перетворює свої ді-джейські сети в унікальний перформанс, наповнений потужним саундом, різними семплами, бездоганним міксінгом і неймовірним драйвом! До речі, Річард Дюранд – один з перших в світі, хто почав виконувати свої композиції наживо під час виступу, використовуючи синтезатор і драм-машину. Важливим є і його вміння працювати з аудиторією і перетворювати свої виступи на live-шоу, даруючи присутнім свою позитивну енергетику.

Він має досвід виступу на найбільших танцювальних фестивалях по всій старенькій-Європі – Dance Valley, Planet Love, Coloursfest, Revolution, RMI Trance Xplosion, Summer Of Love, Tunnel Electrocity, Planet. Також неодноразово завдяки йому заповнювалися під зав’язку провідні британські клуби – Godskitchen, Gallery, Gatecrasher, Inside Out, Lush, Syndicate, Passion, тріумфували натовпу любителів гарячого літнього відпочинку на Ібіці. А реакція на його останні виступи по всьому світу – від Мельбурна до Монголії, від Китаю до Канади – завжди була бурхливою та емоційною, адже він-то знає, як завести танцпол і привести клаберів в стан танцювальної ейфорії!

Крім того, заснований Річардом лейбл “Zzap Recordings” входив до числа лідируючих на європейському музичному ринку до 2007 року, але зараз призупинив свою роботу. Також нещодавно Річард став одним із керівників найбільшого музичного концерну ID & T, який влаштовує такі заходи, як Sensation і Trance Energy, а це дуже відповідальне заняття. Але його прихильники сподіваються на його працездатність і розраховують, що сил та ідей у Richard Durand вистачить ще надовго!

Матеріали з Richard Durand:

Всі матеріали за тегом Richard Durand.
Відеокліпи Richard Durand
Відео Richard Durand “Into Something” у виконанні Tiesto на виступі в Києві 26 червня 2009 року.