Tiesto: біографія

Причини феноменального успіху Tiesto, здається, лежать на поверхні. Його характер, зовнішність, неповторна усмішка, манера спілкування з пресою та шанувальниками, навіть псевдонім – просто краще, ніж у будь-якого іншого диск-жокея. І на додаток до цих якостей – обов’язкові для будь-якого артиста навички роботи зі своєю аудиторією, а також вміння залишати у пам’яті незабутні моменти. Його прихильники – люди будь-якого віку, раси та віросповідання. Tiësto – це людина, яка буквально об’єднує континенти.

Біографія Tiesto. Фото

Біографія Tiesto. Ранні роки

Тайс Вервест (Tijs Verwest) народився 17 січня 1969 року в голландському місті Бреда. Його інтерес до музики виявився у досить юному віці. Слухаючи програму легендарного Бена Лібранда, який у прямому ефірі накладав один на одного частини різних пісень (цей радіоведучий надихнув таким чином не один десяток майбутніх Dj-їв) – юний Тайс загорівся бажанням робити щось подібне. Вже у 12 років він почав створювати перші мікси на касетному магнітофоні, і виступати в околицях рідного міста з власним «мобільним шоу». Незабаром Tiësto – саме так прозвали Тейса друзі, вимовляючи її ім’я на італійський лад – вже крутив платівки на студентських вечірках, а в 16 років став резидентом місцевого нічного клубу “The Spock”. Що цікаво, на той момент клубна культура в Нідерландах знаходилася лише в стадії становлення, тому у виборі стилю молодий ді-джей був наданий сам собі. Змішуючи голландську поп-музику і acid house, який лише зароджувався, талановитий Тайс Вервест зумів виробити свою власну манеру виступів в клубі, і непогано прославитися серед місцевої публіки. Однак забезпечити своє життя, працюючи диск-жокеєм в клубі, в ті роки було неможливо. Тому в денний час Tiesto доводилося підробляти листоношею і продавцем в аудіо-відео магазині.

“Музика завжди була і залишалася моєю головною любов’ю. Але в ті давні часи я навіть не міг собі уявити, що зможу заробляти на життя, працюючи DJ-єм. Можливо, зараз я міг би бути кухарем – адже я люблю готувати, до того ж кухарі теж роблять мікси”, – жартує Тайс.

Біографія Tiesto. Перший успіх

Продаючи платівки у музичному магазині Basic Beat, Tiësto легко заводив корисні знайомства і отримував запрошення виступити в різних нічних клубах Нідерландів та сусідніх країн – Англії, Норвегії, Німеччини. Його захоплення ді-джеїнгом не могло залишитися непоміченим, і незабаром Тейс отримав пропозицію записати мікс-збірник для свого ж роботодавця. Диск, що отримав назву “Forbidden Paradise 3″, мав великий успіх і дав значний поштовх кар’єрі Dj-я. Тоді ж, у 1995 році, Tiësto вперше
серйозно взявся за створення власної музики – і теж досить швидко досяг успіху.

“Хаус-музика, яку я тоді грав, не була надто складною, – говорить голандець – Я прикинув – це лише ударні і бас-лінія, на слух все досить просто: чому б мені не спробувати робити те ж саме? Так що наступного дня я відправився в магазин, купив собі потрібну апаратуру, якісь програми, і почав їх вивчати”.

За словами Тайса все було без особливих ускладнень. Втім, протягом уже понад 12 років його музичні твори все так же без проблем підкорюють музичні чарти по всій планеті.

Біографія Tiesto. Власний лейбл

У листопаді 1997 року Tiesto разом зі своїм другом і колегою Арні Бінкі (Arny Bink) заснував власну компанію звукозапису – лейбл Black Hole Recordings. Саме “Чорна діра” згодом стала рідним домом для всіх платівок, альбомів і збірок, випущених Tiësto. Мікси серій “Magik”, “Nyana” і, особливо “In Search Of Sunrise” зробили його ім’я відомим далеко за межами рідних Нідерландів.

За кілька років лейбл значно виріс, і у 2001 році Tiësto вирішив створити на ньому свій особистий підрозділ для випуску обраних записів, який отримав ім’я Magik Muzik.

“Я заснував Magik Muzik, щоб видавати власні композиції і роботи людей, на яких я покладаю великі надії, – відзначає Тайс. – Все, що тут випускається, можна почути у моїх сетах. Так що цей лейбл є чимось на зразок мого маленького особистого проекту”.

Саме цей “маленький проект” вперше дав притулок безлічі талановитим музикантам зі світовим ім’ям, серед яких – Umek, Mark Norman і Mojado. Ну а Black Hole Recordings на сьогоднішній день є одним з найбільших незалежних лейблів у танцювальній музиці, щорічно випускаючи десятки хітів.

Справжнім проривом для Tiesto став виступ на багатотисячному фестивалі Innercity в Амстердамі восени 1998 року. Це була саме та ніч, після якої Тайс прокинувся знаменитим. Диск із записом виступу, офіційно випущений лейблом ID & T після заходу, розійшовся накладом понад 100,000 копій в одних лише Нідерландах. З цього моменту почалося плавне перевтілення Тієсто зі звичайного клубного ді-джея в підкорювача багатотисячних стадіонів та площ.

Незабаром Tiesto був запрошений на знаменитий Love Parade у Берліні, фестивалі Nature One, Gatecrasher і Mayday. Не змусив себе чекати і його дебют у кращих клубах Ібіци. Популярність Dj-я, підкріплена успіхами його власної музики, росла наче снігова лавина. Tiësto першим в світі придумав грати багатогодинні сольні сети – дивно, але публіка була згодна платити гроші за вхід і всю ніч танцювати під музику одного єдиного ді-джея.

Його найдовгий сет відбувся в Амстердамі, і тривав більше 13 годин. Ну а справжнім рекордом стало дебютне “Tiësto in Concert” – перше у світі концертне шоу Dj-я з використанням живого вокалу і перкусії, що пройшло в 2003 році в голландському Арнемі. Подивитися на це дійство зібрався цілий стадіон – більше 25,000 квитків були розпродані задовго до початку заходу.

Концерт надзвичайно сподобався публіці і викликав безліч захоплених відгуків, в результаті чого DVD з записом виступу розлетівся по всьому світу. Наступного року “Tiesto in Concert” зібрав вже по 35,000 людей протягом двох ночей підряд, і на десерт – ще 20,000 через тиждень у Бельгії.

Біографія Tiesto. Сходження на Олімп

Серед величезної кількості нагород і премій, які Тайс Вервест з того часу отримував дедалі частіше, найважливішим є титул першого ді-джея планети у щорічному рейтингу авторитетного британського журналу DJ Mag. Починаючи з 2002 року, його читачі і користувачі інтернету визнавали Tiësto своїм головним фаворитом протягом трьох років поспіль – таким досягненням крім Tiesto може похвалитись лише Armin Van Buuren. Tiesto був і залишається найпопулярнішим ді-джеєм планети – про це свідчить кількість його прихильників, готових у мить зібратися на його виступ у будь-якій країні світу.

Неперевершеною вершиною кар’єри Tiesto вважається його гра на Церемонії відкриття Олімпійських ігор у Греції в 2004 році. Протягом двох годин, під час традиційного Параду атлетів, Tiësto виконував виключно власні композиції перед 75 тисячами глядачів і величезною телеаудиторії, яку різні джерела оцінюють в колосальні 2-4 мільярди людей.

“Одного разу я виступав у Греції, і до мене підійшов якийсь хлопець, який так просто сказав: “Мені подобається як ти граєш, не хотів би ти виступити на Олімпіаді?”, – Не без усмішки розповідає Tiesto. – Так все і сталося!”.

За свої успіхи і реальний внесок у популяризацію Голландської культури на планеті, у травні 2004 року Тайс Вервест був удостоєний титулу Офіцера Помаранчевого ордена Нассау – отримавши його з рук мера рідного міста за особистим наказом королеви Нідерандов. Тоді ж, співвітчизники включили його в число найбільших голландців всіх часів і народів – проголосувавши за ді-джея в однойменній передачі на національному телебаченні.

Біографія Tiesto. Хіти чартів

У 2000 році вийшов у світ ремікс Tiesto на композицію “Silence” британської групи Delerium, з вокалом відомої співачки Сари МакЛахлан (Sarah McLachlan). Успіх композиції був просто феноменальним – ремікс 4 тижні протримався
на вершині хіт-параду Великобританії, і досяг третього місця в чарті американського журналу Billboard: це був перший в історії електронний танцювальний трек, що отримав настільки активну ротацію у денному ефірі американських радіостанцій. До речі, “Silence” до сьогоднішнього дня залишається однією з улюблених композицій Tiesto, і по праву вважається класикою танцювальної музики.

Однак ремікси – не головний козир Tiesto, хоча його обробці піддалися композиції таких виконавців, як Madonna, Radiohead, Moby, Britney Spears, The Killers і безлічі інших. Хітами чартів у 2001-2002 роках ставали композиції “Flight 643″, “Lethal Industry”, “Suburban Train” – всі вони ввійшли до його дебютний альбом “In My Memory“, мелодії якого назавжди осіли в пам’яті шанувальників таланту Tiesto.

Набагато більший успіх очікував його наступний альбом “Just Be“, сингли якого – “Love Comes Again“, “Traffic” та однойменну пісню “Just Be” з вокалом легендарної співачки Кірсті Хокшоу (Kirsty Hawkshaw) – напевно чув кожен. Саме ці композиції вперше здійснили настільки масовий прорив танцювальної музики в поп-чарти, при цьому залишаючись «своїми» в клубному світі: вдень кліпи Tiesto можна зустріти на будь-якому музичному каналі, а вночі під ту ж саму музику із задоволенням танцює публіка на дискотеках.

Біографія Tiesto. Стихії життя

Влітку 2006 року про Tiesto знову заговорили широкі маси: він створив ремікс на головну тему голлівудського блокбастера «Пірати Карибського моря: Скриня мерця». Одночасно, Тайс взяв на себе обов’язки посла доброї волі міжнародної організації Dance4Life (”Танцюй заради життя”), діяльність якої спрямована на боротьбу з ВІЛ/СНІД. Для неї Tiesto створив гімн: однойменну пісню “Dance4Life” з вокалом соліста групи Faithless – Maxi Jazz. Цю роботу до цих пір грають багато радіостанцій, і всі отримані від них відрахування спрямовуються на благодійну активність організації.

2007-й рік голандець почав з грандіозного турне країнами Латинської Америки, де в тому числі виступив на безкоштовній вечірці на легендарному міському пляжі Ріо-де-Жанейро: послухати Tiesto зібралися близько 200,000 чоловік!

Після тривалої праці та в результаті безлічі експериментів, новий альбом Tiesto “Elements of Life” надійшов у продаж в квітні 2007 року. У перший же день він отримав статус «золотого диска» в Нідерландах – прем’єрна партія альбому була розкуплена моментально. Подібна доля чекала його і в інших країнах; музичні критики назвали альбом одним із кращих дисків року, а продажі в США виявилися настільки успішними, що “Elements of Life” був номінований на знамениту музичну премію Grammy в категорії “найкращий електронний/танцювальний альбом”.

У підтримку диску, Tiesto вирушив у всесвітнє турне, де знову зумів перевершити всіх, і самого себе в тому числі. Справа в тому, що для турне було підготовлено повноцінне світлове і відео шоу, що розкриває тему чотирьох “стихій життя”: землі, води, вітру та вогню. У турне взяли участь вокалісти Крістіан Бернс (Christian Burns), JES і Джулі Томпсон (Julie Thompson), голоси яких можна почути в піснях альбому. Крім того, на кожен виступ Tiesto супроводжувала команда з 20-30 чоловік, відповідальних за шоу-програму, а також три великовагових вантажівки з власним обладнанням: гігантським гнучким екраном, кольоровими лазерами і звуковою системою.

Протягом півтора років, Tiesto дав майже сто виступів в п’ятдесяти країнах світу у рамках турне “Elements of Life”. Один з самих успішних концертів, що пройшов 10 листопада в датському Копенгагені, був записаний і випущений на DVD.

Біографія Tiesto. Наші дні

Після виходу альбому, Tiesto встиг випустити два чергові мікс-компіляції серії “In Search Of Sunrise“, присвячені острову Ібіца та країнам Азії. Його радіошоу Club Life, що почала виходити у форматі Podcast, набрало обертів популярності і на сьогоднішній день має більше ста тисяч слухачів.

З літа 2008 року Tiesto став одним з резидентів найбільшого клубу Ібіци – Privilege, отримавши у власне розпорядження кожного понеділка протягом усього курортно-клубного сезону.

Новий альбом маестро, робота над яким велася з початку 2009 року, вийшов на початку жовтня. Як і попереднє творіння голландця, альбом є багато в чому експериментальним, можливо – випереджаючим час. Про це сам Tiesto неодноразово повідомляв у своїх інтерв’ю, додаючи, що єдиного яскраво вираженого стилю у альбому не буде. Звідси й назва диска: “Kaleidoscope“.

У записі більшості з 17 нових робіт альбому взяли участь різні інді-рок та поп-музиканти – такі групи як Tegan & Sara, Sneaky Sound System, вокалісти Cary Brothers, Kele Okereke з Bloc Party, і навіть сама Nelly Furtado. Однойменний трек “Kaleidoscope“, що відкриває альбом, записаний з вокалістом легендарної ісландської рок-групи Sigur Rós – Jónsi Birgisson.

Разом з випуском альбому, Тієсто вирушив у світове турне – “Kaleidoscope World Tour“, з яким у чеврвні 2010 року гастролював в Україні:

24 червня 2010 – Tiesto @ Харків – Radmir Expo
25 червня 2010 – Tiesto @ Одеса – Аеродром Гідропорт
26 червня 2010 – Tiesto @ Львів – ВЦ Лемберг Іподром (звіт + фото + відео Тієсто у Львові)
27 червня 2010 – Tiesto @ Київ – МВЦ

Ще про Tiesto на Музичному блозі