Tigran Oganezov

Tigran Oganezov – один з найпопулярніших українських діджеїв, що виступав на одній сцені з ATB, Kyau & Albert, Marcel Woods, Leon Bolier, Marcus Schossow та David Forbes, веде власне радіошоу Automation Generation на популярній інтернет-радіостанції DI.FM, організатор Ultrasonic Festival, його треки можна почути у сетах Tiesto, Markus Schulz, Sean Tyas, Judge Jules та багатьох інших діджеїв, а останній навіть назвав його проривом 2009 року в інтерв’ю журналу DJ MAG.

Як стають діджеями і що для цього необхідно, роль рейтингів та соціальних мереж у житті музиканта та чому піратство на руку зрілим артистам – про все це в інтерв’ю розповів Tigran Oganezov.

У ВУЗах є такі спеціальності як юрист, фізик, програміст, та немає такої як DJ. Як тоді стають діджеями?

Як правило, діджеями стають через любов до музики та бажання ділитись своїми музичними смаками з іншими. Зараз існує величезна кількість DJ-шкіл – це найпростіший спосіб навчитися грати (користуватися спеціальною технікою) і стати трохи ближчим до подальшої професії. Хоча, професія дискжокея – поняття набагато ширше та глибше, ніж банальне зведення треків!

А що тоді потрібно, щоб досягти успіху працюючи діджеєм?

Універсальної формули успіху в професії DJ не існує. Та є якості, володіючи якими можна стати успішним – ось вони:

1. Харизма
2. Власний музичний матеріал
3. Вміння працювати з публікою
4. Хороший музичний смак

І як формувався твій смак? На якій музиці ріс Тігран Оганезов?

Танцювальну музику я слухав з 12 років. Ріс на музиці 90-х і таких стилях як Rave, Acid, Techno Rap, Breakbeat та Psy. З виконавців це були Prodigy, Scooter, Masterboy, Real 2 Reel та інші. Одного разу навіть послухав цілий альбом Sepultura – після чого зрозумів, що така музика не для мене. В кінці 90-х я міцно “підсів” на Dutch Hardcore і кілька років ця музика була для мене номером один. З роками мій смак формувався дуже стрімко і різнопланово: я пройшов через Hardcore, Hardstyle, Jumpstyle, Hard Trance та інші напрями, що згодом привело мене до Tech Trance музики, якою я і займаюсь до сьогодні.

Хто твої улюблені DJ-ї/продюсери зараз? Є хтось, на кого ти рівняєшся?

Важко відповісти однозначно на це питання: я полюбляю творчість багатьох артистів сучасності, і виділити когось конкретно складно! Як приклад, мені подобається грув Marco V, ідеї та аранжування Sander van Doorn, мелодійність Jochen Miller і “безшабашність” Wolfgang Gartner :)

Нещодавно у Львові відбувся фестиваль Ultrasonic, співорганізатором якого ти був. Як оцінюєш цей івент? Які висновки для себе зробив?

Ultrasonic Festival – це наше творіння, і це перший безцінний досвід. Ми прагнули зробити все правильно і організовано, при цьому враховувати недоліки танцювальних заходів, що проводились раніше у Львові. Судячи з відгуків та коментарів на форумах та соцмережах, зі своїм завданням ми впорались. Ми конструктивно підійшли до кожного окремого аспекту та всіх дрібних нюансів у цілому, оскільки організація масштабного фестивалю – це дуже трудомісткий процес. Ми зробили дуже багато висновків і я особисто хочу вас запевнити, що наступні заходи під брендом Ultrasonic будуть проведені на ще вищому рівні!

Коли ми побачимо наступний фестиваль і кого з DJ-їв плануєте запросити? Чи є плани проводити Ultrasonic у інших містах?

Я поки не можу розголошувати дату, місце проведення та лайн-ап, можу лише сказати, що фестиваль відбудеться точно!

Що можеш сказати про ринок танцювальних івентів України і Львова зокрема?

Мене не може не тішити той факт, що фестивалі і танцювальні заходи відбуваються не лише у столиці, але і у нашому рідному Львові, – до того ж, цілком регулярно і з хорошими хедлайнерами!

Останнім часом можна спостерігати бум на російських діджеїв: Bobina, Moonbeam, Arty, Yuri Kane, D-Mad… А як справи з українськими? Кого б ти виділив серед українських діджеїв/продюсерів – до кого слід придивлятися?

Російські діджеї доволі грамотно та успішно  працюють як у плані музики, так і у плані реклами (а реклама напряму пов’язана з кар’єрою артиста). Для себе я виділю Arty, D-Mad, Anton Firtich, Urry Fefelove, Abramasi та Tellur – дуже цікаві та яскраві приклади!

Що стосується українських музикантів, то я би відзначив The Madison, Dart Rayne та Andy Power. Тішить те, що все частіше у плейлістах ТОП-артистів з’являються імена наших земляків, чому я особисто дуже радий і бажаю всім ще більших успіхів!

Як ставишся до рейтингів типу DJ Mag Top 100 DJs та українського рейтингу TopDJ, навколо якого зараз відчутний ажіотаж? Наскільки вони об’єктивно відображають вподобання людей?

Рейтинги – це поняття відносне, і навіть суб’єктивне. Для прикладу, в результатах голосування DJ MAG ранніх років найвищі позиції посідали виключно британські діджеї, оскільки голосували в основному британці, і число голосів було мізерним. Та з кожним роком людей, які голосують, стає все більше, та і географія помітно змінилась.

Щодо рейтингу TopDj.ua, то цього року я доволі серйозно почав займатись своєю позицією в ньому і впевнений, що можу потрапити в ТОП 20. Буду дуже вдячний за вашу підтримку!

Яку частину в творчості DJ-я займають соціальні мережі? Чи можна сказати, що присутність у соцмережах зараз є обов’язковою для діджеїв?

Завдяки новітнім технологіям з’явилось багато нових інструментів, ігнорувати які – це нерозумно і безвідповідально. Тому кожен діджей використовує по максимуму всі доступні ресурси – YouTube, SoundCloud, Twitter, Facebook, ВКонтакте тощо.

І на завершення ще таке актуальне питанння. Як ставишся до вільного розповсюдження музики в інтернеті без дотримання авторських прав, або просто кажучи піратства? Як музиканту найкраще діяти в таких умовах?

Це дуже наболіле питання. Через піратство страждають музиканти і не отримують прибутки в належній мірі. У зв’язку з цим, багато хто йде зі сцени, так і не встигнувши на ній побути. Я категорично проти нелегальної музики! Та з огляду на те, що це явище зараз невід’ємне, навряд найближчим часом питання вирішиться на користь музикантів.

Друзі, купуйте музику і давайте шанс молодим талантам розвиватись, інакше на сцені завжди будуть одні і ті самі артисти!

Дякую за інтерв’ю. Можеш сказати щось від себе людям, які нас читатимуть.

Дякую за запитання! А також хочу подякувати всім шанувальникам моєї творчості за неймовірну підтримку у цьому році. Любіть музику, любіть TechTrance і не забувайте голосувати на сайті dj.topdj.ua

Також буду радий бачити вас у себе в друзях:

Tigran Oganezov ВКонтакте – www.vkontakte.ru/tigranoganezov
Tigran Oganezov в Twitter – www.twitter.com/TigranOganezov
Tigran Oganezov на YouTube – www.youtube.com/TheTigranOganezov
Tigran Oganezov на TopDj – www.tigranoganezov.topdj.ua
Tigran Oganezov на SoundCloud – www.soundcloud.com/tigranoganezov
Tigran Oganezov на Facebook – www.facebook.com/pages/Tigran-Oganezov/143167819066169

Tigran Oganezov - Ultrasonic Festival

Над інтерв’ю працював Роман Голубовський

Схожі статті

Теги: , , , , , , , , ,

Armin Van Buuren, Tiesto, Ferry Corsten: Підпишись на оновлення по RSS!